جستجو
جدول رده بندی
رتبه تیم بازی امتیاز
1 نفت‌ م.سلیمان 34 65
2 نساجی مازندران 34 64
3 خونه به خونه 34 64
4 فجر سپاسی 34 61
5 بادران تهران 34 59
6 ملوان 34 55
7 گل گهرسیرجان 34 52
8 مس کرمان 34 52
9 اکسین البرز 34 51
10 مس رفسنجان 33 45
11 شهرداری ماهشهر 34 41
12 برق جدید شیراز 34 41
13 آلومینیوم اراک 34 39
14 شهرداری تبریز 34 38
15 ماشین‌سازی‌تبریز 34 37
16 ایران جوان بوشهر 34 33
17 صبای قم 33 12
18 راه‌آهن 34 10
نظرسنجی

گزارش بازی ماشین سازی- شهرداری تبریز

فتح دربی در غیاب هفت بازیکن اصلی

در تاریخ 1396-07-12| 21:00

تیم ماشین سازی در حالی دربی فوتبال تبریز برابر شهرداری را با ارائه یک بازی برتر و حساب شده پیروز شد که بازهم دو پنالتی مشهود برای سبزقباها از چشم داوران مسابقه دور ماند.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی ماشین سازی تبریز، هفته هفتم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور امروز با پیروزی یک بر صفر تیم رسول خطیبی در دربی تبریزی ها همراه بود. دیداری که می توانست با تعداد گلهایی بیشتر از تعداد انگشتان یک دست به نفع ماشین سازی به پایان برسد.

شروع این مسابقه با نفوذ دقیقه دوم حسین قره داغی از سمت راست و ارسال او به روی دروازه همراه بود که حامد پاکدل با ضربه سر از داخل محوطه شش قدم، توپ را به جایی زد که دروازه بان شهرداری قرار داشت.

در ادامه حملات و البته بدشانسی های ماشین سازی که هفت بازیکن اصلی خود را به دلیل مصدومیت و محرومیت در اختیار نداشت، در دقیقه 25 نوبت به اشتباه داور مسابقه رسید تا بخاطر دوری از صحنه، خطای پنالتی آشکار مدافع شهرداری به روی حامد پاکدل را ندیده باشد.

بهترین موقعیت ماشین سازان در نیمه اول، دقیقه 33 نصیب سجاد رهبر شد و این بازیکن نتوانست از اشتباه مدافعان حریف استفاده کند و روی خط دروازه تعادل خود را از دست داد تا شهرداری چی ها از یک خطر بزرگ فرار کنند.

حمید حاج ملک داور وسط این بازی، در دقیقه 36 بازهم از خطای مدافع شهرداری به روی حامد پاکدل درون محوطه جریمه این تیم به سادگی عبور کرد تا صدای اعتراض ماشین سازان به هوا بلند شود.

بدشانسی دیگر ماشین سازی در نیمه اول، مصدومیت سجاد رهبر و تعویض اجباری او در دقیقه 39 بود که جای خود را به پیمان کشاورز داد.

 

بهار سبز در زمستان تبریز با گل "پاک"دل

با آغاز نیمه دوم، بازیکنان ماشین سازی نکته های تاکتیکی رسول خطیبی در بین دو نیمه را بهتر از نیمه اول به اجرا گذاشتند و از تیم شهرداری، یک حریف کاملا عقب نشین و فرو رفته در لاک دفاعی ساختند.

پاس های پرتعداد بازیکنان ماشین سازی در نیمه دوم، بلای جان هافبک ها و مدافعان پرتعداد شهرداری شد و خطیبی با به بازی آوردن علی حقدوست هابپفبک جنگنده تیمش، برتری میانه میدان را کاملا به دست گرفت. نفوذهای حامد پاکدل، حسین قره داغی و فرزاد زامهران از کناره ها و عمق دفاع شهرداری، مدافعان تیم سرخپوش میدان را کلافه و خسته کرده بود و آنها فقط با خطا کردن می توانستند مقابل حرکات ترکیبی ماشین سازی ایستادگی کنند.

در نیمه دوم موقعیت های ماشین سازی با شانس خوب یاران شهرداری تا آستانه گل شدن پیش رفت اما سرانجام بخت سبزقباها در دقیقه 84 باز شد و خطای پنالتی مدافع شهرداری به روی فرزاد زامهران این بار با جاگیری و دید خوب داور بازی، به درستی پنالتی تشخیص داده شد. حامد پاکدل مهاجم گلزن ماشین سازی که انتخاب صحیح کادرفنی این تیم برای زدن پنالتی بود، توپ را به جایی فرستاد که دستان وحید عزیزی نتوانست مانع از گل شدن این پنالتی شود و با همین یک گل بود که پاییز زمستان گونه تبریز برای ماشین سازان بهار شد و این تیم به حداقل آنچه که استحقاقش را داشت، دست یافت.

البته پیش از این گل، سعید مهری نیز در دقیقه 80 به دلیل آسیب دیدگی تبدیل به دومین تعویض اجباری خطیبی شد اما نکته جالب توجه اینجاست که این مربی جوان و زحمتکش ماشین سازان، در بدترین زمان ممکن بهترین تصمیم را در تعویض ها گرفت و با وجود اینکه دو تعویض تیمش اجباری بود، اما با جایگزین کردن نفرات تاثیرگذار توانست تفاوت خود را با مربیان دیگر نشان دهد.

نکته تاریک است مسابقه که با برتری مطلق تیم ماشین سازی در مالکیت و چرخاندن توپ در میدان همراه بود، فحاشی یکی، دو بازیکن تیم شهرداری به بازیکنان ماشین سازی بود که موجب شد تا این بازیکنان تیم شهرداری علاوه بر شکست در نتیجه مسابقه، اخلاق را هم ببازند.

نکته قابل ذکر دیگر، اینکه ماشین سازی با وجود اینکه سه امتیاز شیرین این مسابقه را به اندوخته های خود اضافه کرد، اما بازهم دو پنالتی مسلم خود را از دست رفته دید.

  • برچسب ها:

ارسال نظر