جدول امتیازات
رتبه تیم بازی امتیاز
1 پرسپولیس 30 67
2 استقلال 30 53
3 فولاد 30 51
4 تراکتور 30 50
5 سپاهان 30 49
6 شهر خودرو 30 46
7 صنعت نفت آبادان 30 41
8 نفت‌ مسجدسلیمان 30 38
9 نساجی مازندران 30 38
10 گل گهرسیرجان 30 33
11 ماشین‌سازی‌تبریز 30 31
12 ذوب آهن 30 30
13 پیکان 30 29
14 سایپا 30 29
15 پارس جنوبی جم 30 27
16 شاهین شهرداری‌بوشهر 30 22
مشاهده کامل جدول
تبلیغات
بازی گذشته
استادیوم اختصاصی
پنجشنبه 30 مرداد 1399
ساعت : 20:45
ماشین سازی
صنعت نفت
 
 
1
:
0


بازی پیش رو
ساعت :
- روز
: - ساعت
:- دقیقه
:- ثانیه
نظرسنجی
پیش بینی نتیجه بازی نفت‌ مسجدسلیمان - ماشین‌سازی‌تبریز
برد ماشین سازی15 (83%)
تساوی2 (11%)
برد نفت مسجد سلیمان1 (6%)
حسینی: برای پیروزی به مشهد خواهیم رفت 
گسترش فولاد از خوش حساب‌ترین باشگاه‌های فوتبال ایران است 1395-12-04 | 10:34

مدافع گسترش فولاد تبریز می‌گوید تیمش باید از بازی با فولاد برای دیدارهای آتی خود در لیگ شانزدهم درس بگیرد.

سید محسن حسینی مدافع خوش استیل و بلندقامت تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز که از یاران تاثیرگذار آبی و  زرد پوشان در لیگ شانزدهم بوده است، در خصوص تساوی تیمش با فولاد، درخشش بازیکنان ملی‌پوش این تیم، بازی پیش رو با پدیده مشهد و همچنین برخی مسائل دیگر گفت‌وگویی با خبرنگار ما انجام داده است که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:

 

از بازی با فولاد بگویید با وجود اینکه گسترش فولاد دو بار از حریف پیش افتاد اما نتوانست برتری خود را حفظ کند و در نهایت به یک امتیاز بسنده کرد.

باتوجه به اینکه این دیدار برای ما بازی خارج از خانه بود و بازی‌های خارج از خانه تاکتیک‌های خاص خود را دارند، درکل برابر فولاد عملکرد خوبی داشتیم. ما با وجود اینکه دو بار از حریف پیش افتادیم اما در نهایت نتوانستیم از برتری‌مان محافظت نموده و 3 امتیاز را با یک امتیاز عوض کردیم؛ این بازی جزو آن بازی‌هایی بود که به قول آقای کمالوند ما اگر نتایج را حفظ می‌کردیم الان رتبه‌مان در جدول دوم یا سوم بود. من نمی‌خواهم بگویم در برابر فولاد بدشانسی آوردیم چون اشتباه فردی هم داشتیم و نکته مثبت آن حفظ روند خوب‌مان در خارج از خانه بود و امیدوارم این بازی درس و تجربه خوبی برای ما در دیدارهای آینده باشد.

 

گسترش فولاد در دو بازی قبلی خود روی ضربات شروع مجدد گل خورده است و به نظر می‌رسد در این ضربات ضعف دارد، نظرتان در این خصوص چیست؟ 

من در جایگاهی نیستم در این مورد صحبت کنم چون بازیکن وظیفه دارد فقط در مورد عملکرد خود اظهارنظر کند و مسائل فنی در حیطه کادر فنی است ولی وقتی گلی به ثمر می‌رسد هم مهارت بازیکنان تیم زننده گل نقش دارند و هم اشتباه فردی تیم مقابل و به این جمله فوتبالی می‌رسیم که تا اشتباهی نباشد گلی رد و بدل نمی‌شود. قطعاً اگر ضعفی نداشتیم تیم اول لیگ بودیم و هر تیمی که اشتباهات کمتری داشته باشد، مطمئناً جایگاه بهتری کسب خواهد کرد.

 

درخشش ملی‌پوشان گسترش فولاد را در نتایج اخیر چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در موفقیت‌های هر تیمی همه عوامل از بازیکنان گرفته تا کادرفنی و حتی تدارکات سهیم هستند ولی با این حال نمی‌توانیم از درخشش این دو بازیکن در نتایج اخیر به راحتی بگذریم. شجاعیان مدت‌هاست در اردوی تیم ملی حضور دارد و مسعود ابراهیم‌زاده هم پس از مصدومیت طولانی مدتی که فصل گذشته پشت‌سر گذاشت، به روزهای اوجش برگشته و به تازگی هم ملی‌پوش شده است و چون هر دو بازیکن چپ پا هستند و چپ پای کلاسیک در کشورمان کم داریم، قطعاً می‌توانند هم در گسترش فولاد و هم در تیم ملی موفق باشند.

 

در رابطه با تساوی‌های پرتعداد تیم‌تان چه نظری دارید؟

ما در تمامی دیدارهای‌مان با هدف کسب 3 امتیاز به میدان می‌رویم و با تساوی‌های پرتعدادی که به دست آورده‌ایم، درست نیست بگوییم برای یک امتیاز بازی می‌کنیم چراکه در اکثر دیدارهای فصل جاری بخصوص در بازی‌های خارج از خانه تا لحظات پایانی از حریفان پیش بوده‌ایم و در این دقایق گل تساوی را خورده‌ایم؛ قشنگی فوتبال به اتفاقات آن است و اگر در این بازی‌ها مثل بازی با نفت آبادان با تمرکز بیشتر بازی می‌کردیم، مسلماً می‌توانستیم با 3 امتیاز میدان را ترک کنیم.

 

در دو بازی اخیر گسترش فولاد نیمکت‌نشین بودید، در این باره هم صحبت می‌کنید؟

نیمکت‌نشینی فقط در فوتبال ایران موضوع داغ است. شما ببینید در 20 هفته قبل که من به عنوان بازیکن فیکس بازی می‌کردم هیچ کس سراغی از من نگرفت. به عقیده من حضور در ترکیب اصلی بستگی به شرایط بازی‌ها و تاکتیک‌های کادر فنی دارد و هر چند میزان آمادگی بازیکن نیز تاثیرگذار است اما در نهایت این کادر فنی است که تشخیص می‌دهد تیمش را با چه ترکیبی برابر حریف روانه میدان کند. درکل کیفیت مهم است نه کمیت و هر بازیکنی که تلاش بیشتری انجام دهد، موفق خواهد بود. اولگنار سولشر را همه مربیان ما مثال می‌زنند که به تعویض طلایی معروف شده بود؛ این بازیکن با اینکه همیشه به عنوان یار جانشین به میدان می‌آمد اما تاثیرگذاری بیشتری نسبت به اکثر بازیکنان تیمش داشت و با این مثال نمی‌توانیم بازیکنی را که روی نیمکت قرار دارد، زیر سوال ببریم.

 

بازی با پدیده را که یک دیدار خارج از خانه دیگر است، چطور می‌بینید؟

با توجه به اینکه پدیده بازی قبلی خود را با نتیجه 3 بر صفر در خانه حریف پیروز شده‌، مطمئناً در شرایط خوبی قرار دارد و از طرفی تعطیلی دو هفته لیگ برتر این فرصت را در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهد تا خودشان را بازسازی کنند. ما تمام سعی و تلاشمان را می‌کنیم تا بازی خوبی مقابل پدیده به نمایش بگذاریم و انشالله آن روز هم هوای مشهد خوب باشد تا هواداران شاهد یک بازی زیبا از جانب دو تیم باشند.

 

گسترش فولاد در بازی اخیر خود در مشهد طلسم امتیاز نگرفتن تبریزی‌ها در این شهر را شکست، می‌توان در بازی با پدیده امیدوار به تکرار این روند بود؟

ما در بازی‌های قبلی طلسم‌شکنی‌های زیادی داشتیم اما به این مسئله توجهی نداریم. می‌گویند پدیده گربه سیاه فوتبال تبریز است ولی ما در دیدار رفت این تیم را با 3 گل شکست دادیم و نشان دادیم اعداد و ارقام در فوتبال معنی ندارند. به نظرم بازی با پدیده مثل سایر بازی‌ها برای ما مهم است و با تمام احترامی که به این تیم، کادرفنی و بازیکنان خوبش قائل هستم، لیکن ما برای پیروزی به مشهد خواهیم رفت و امیدوارم با دست پر به تبریز بازگردیم.

 

در خبرها داشتیم باشگاه گسترش فولاد با بحران مالی مواجه است که نارضایتی کادر فنی و بازیکنان را به دنبال داشته، این موضوع چقدر صحت دارد؟

من حدود سه سال و برادرم هم به مدت یک فصل در گسترش فولاد حضور داشته‌ایم اما به هیچ عنوان طلبی از این تیم در فصول گذشته نداشتیم. گسترش فولاد از خوش حساب‌ترین باشگاه‌های فوتبال کشورمان است و شاید در پرداختی‌های این باشگاه دیر و زود وجود داشته اما سوخت و سوزی نبوده است؛ بر این باورم درک بین بازیکن و باشگاه باید متقابل باشد چون وقتی کسی در این شرایط اقتصادی از جیب خود برای باشگاهی هزینه می‌کند، قطعاً مشکلاتی هم خواهد داشت و این امری طبیعی است اما خوشبختانه اینگونه مشکلات در گسترش فولاد همیشگی نبوده و برطرف شده است. فکر می‌کنم در این مورد خود مسئولان باشگاه صحبت کنند بهتر است ولی با این وجود از درک بالای کادر فنی و بازیکنان گسترش فولاد چیزی کم نمی‌شود و ما به مدیران و مسئولان باشگاه احترام ویژه‌ای قائلیم و خوشحالم که این درک متقابل در گسترش فولاد وجود دارد.

 

رتبه گسترش فولاد در پایان فصل چه خواهد بود؟

پیش‌بینی کار هیچ کسی نیست و هر چه که خداوند قسمت کند همان خواهد شد اما برای اینکه امیدوارانه به دیدارهای آتی بنگریم، با بازی‌های خوبی که از گسترش فولاد در این فصل به نمایش گذاشته‌ایم، مطمئن باشید در پایان لیگ جزو 6 تیم برتر خواهیم بود و هدف‌گذاری باشگاه را محقق خواهیم کرد. 

 

 منبع: آناج

عملیات
کلوب
ارسال نظر