سرعت و تمرکز، حربه پسران آبی در گذر از سد قوهای سیپد انزلی/ یادداشت تحلیلی دیدار گسترش فولاد- ملوان

این پیروزی در حالی برای آبی پوشان رقم خورد که تیم های شمال کشور همواره به دلیل تغییر ارتفاع از سطح دریا در مقابل تیم های تبریزی به سختی می توانند پرس کنند. به خصوص اگر تیم های حریف دست به بازی سرعتی بزنند و در عرض بازی کنند ، شرایط برای این تیم سخت تر هم می شود.
گسترش فولاد در بازی شنبه، ترکیب ایده آل خود را به مصاف ملوان فرستاد. گردش توپ در راست و چپ توسط ابراهیمی و گودرزی تاثیر تمرکز مدافعان کنار ملوان را به هم می ریخت . این رویه باعث شد تا شاگردان کمالوند در 15 دقیقه ابتدایی بازی ، از روی نفوذ درویشی و خطای بازیکن ملوان صاحب یک پنالتی شود.
بعد از این دقایق ، ملوان بندر انزلی با آگاهی از امکان ضد حملات گسترش فولاد، سرعت بازی را کاست تا ریتم بازی یاران کمالوند کندتر شود. به همین دلیل تا دقیقه 40 بازی این روند بازی ساکن ماند و تیم میزبان توپ های بلند و با سرعت بسیاری را به پشت مدافعان ملوان ارسال می کرد .
سفید پوشان ملوان که نمی خواستند در نیمه اول با شکست به رختکن بروند، در دقایق پایانی این نیمه کمی جلوتر آمدند و چند ارسال از جناحین روی دروازه گسترش فولاد داشتند. اما با این حال، گسترش فولاد باز هم در ضد حملات توانست موفق باشد و ملوانی ها این بار هم در جناح راست تمرکز کافی را نداشتند و حرکت خوب پیمنتا باعث شد تا ارسال کوتاه از راست موقعیت خطرناکی برای گسترش فولاد باشد و گل دوم این تیم توسط گودرزی از روی ریباند این موقعیت به ثمر برسد.
در نیمه دوم ، آبی پوشان گسترش فولاد سعی در حفظ توپ داشتند و ایجاد مثلث های متعدد از سوی این بازیکنان، نشان از تمایل آنان برای حفظ نتیجه بازی داشت. افت فیزیکی آبی پوشان لیگ برتری فوتبال تبریز در نیمه دوم اجازه نفوذ و پیشروی بازیکنان ملوان را فراهم کرد .
قوهای سپید انزلی از دقیقه 60 این دیدار کنترل میانه بازی را به رهبری پژمان نوری برعهده گرفت تا تک حملاتی از سوی آنان تدارک دیده شود . این حملات تا دقیقه 77 ادامه داشت و شوت پژمان نوری وارد دروازه نوشی صوفیانی شد تا اختلاف به یک گل برسد.
به نظر می رسید افزایش فشار ملوان ، تمرکز این تیم در خط دفاعی را کمتر کرده است و به همین دلیل ضد حمله گسترشی ها این بار هم از سمت راست ملوان کار ساز شد تا حرکت زیبای شجاعیان و پیمنتا جواب دهد و سومین گل شاگردان کمالوند به ثمر برسد.
سرعت گسترش فولاد و مالکیت بسیار بالای این تیم همچون سایر بازی ها، باز هم به کمک این تیم آمد و کاهش تمرکز بازیکنان حریف هم در این پیروزی بی تاثیر نبود.
پسران آبی تبریز، جمعه 30 بهمن در هفته بیست و یکم میهمان استقلال تهران خواهند بود.

تهیه شده: واحد آمار و اطلاعات روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!