صعود هشت پله ای گسترش فولاد تبریز در جدول لیگ برتر

تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز در بازی این هفته مقابل سپاهان توانست به صورت موقت جایگاه خود را تا رده پنجم ارتقا بخشد و در نهایت با برگزاری دیدارهای روز دوم در جایگاه ششم ایستاد.
بدون شک دیدار این هفته آبی پوشان تبریز را می توان یکی از با کیفیت ترین بازی هفته سیزدهم به حساب آورد. شاید بیست دقیقه اول بازی را بتوان یکی از اوقات کلیدی این دیدار به حساب آورد. دقایقی که سپاهان تمرکز لازم را نداشت و بدون شناخت کافی از گسترش فولاد پا به میدان گذاشته بود. در ابتدای بازی پاس های کوتاه بازیکنان گسترش فولاد در میانه میدان کنترل بازی را از سپاهان گرفته بود. دو بال سرعتی، گردش توپ را برای تیم میزبان فراهم می کرد.
حرکات گودرزی ، ابراهیمی و شجاعیان در ضدحملات می تواند برای هر تیمی دردسر ساز باشد و این بار در دقیقه 15 بازی، نفوذ گودرزی و پاسکاری با شجاعیان تاییدی بر این ادعا بود. با ادامه بازی هر دوتیم ضدحملاتی را تدارک دیدند . بازی تخریبی مگنو باتیستا تاثیر انکارناپذیری در حملات گسترش فولاد داشت . سپاهان با گذشت زمان جایگاه خود را در بازی پیدا کرد و از میانه های میدان توپ هایی را به جناح راست و چپ می فرستاد . چندین موقعیت خطرناک نیز در تغذیه جناحین ایجاد شد. جایی که محمد رضا خلعتبری، مهدی شریفی و پاپی صاحب توپ می شدند و استارت هایشان گاهی بازیکنان گسترش فولاد را با مشکل روبرو می کرد.
در نیمه دوم ، سپاهان روی به بازی کنترلی آورد و میانه میدان را به دست گرفت تا شاگردان کمالوند در تدارک ضد حملات با مشکل مواجه شوند. نقطه قوت شاگردان استیماچ در سمت راست میدان بیشتر به چشم می خورد . اضافه شدن وریا غفوری در حملات تعادل هجومی را برای سپاهان به وجود آورد. عبدالله کرمی نیز در دقایقی از بازی از مرکز دفاع به خط میانی می آمد و به عنوان هافبک دفاعی فعالیت می کرد . افزایش تعداد هافبک از سوی سپاهان ، باعث شده بود تا تعداد پاس های این تیم به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند . با این وجود گسترش فولاد سعی در حفظ توپ داشت و داریوش شجاعیان بازیکن آزاد تیم میزبان، عملکرد قابل قبولی در این مورد داشت.
افزایش فشار از سوی شاگردان استیماچ تا دقیقه 75 بازی ادامه داشت اما دو تعویض فراز کمالوند جریان بازی را تا حدودی تغییر داد واز فشار تیم حریف کاست. حضور امیر حسین کریمی و یوسف سیدی در ادامه بازی باعث شد تا گسترش فولاد کمی در ضدحملات موثرتر باشد و در زمین سپاهان به حفظ توپ بپردازد . همین مساله باعث شد تا بازیکنان سپاهان به عقب تر بیایند. عدم شادابی و تمرکز در خط دفاعی سپاهان بسیار مشهود بود. به گونه ای که حتی چندین موقعیت صد در صد گل در نیمه دوم برای یاران کمالوند به وجود آمد . شاید اگر تک به تک گودرزی به گل می رفت کار برای سپاهان زودتر هم به پایان می رسید .
این اولین سه امتیاز گسترش فولاد در مقابل سپاهان بود. آبی پوشان لیگ برتری فوتبال تبریز نیز همچون تراکتور در سومین سال حضور متوالی خود در لیگ برتر در تبریز مقابل سپاهان به پیروزی رسید.
خط دفاعی گسترش فولاد با عملکردی که در بازی مقابل زردپوشان دیار زاینده رود داشت ، به یکی از بهترین خطوط دفاعی در هفته های اخیر لیگ برتر تبدیل شده است. این تیم با 9 گل خورده در سیزده بازی ، به سومین خط دفاعی برتر لیگ تبدیل شده است و در پنج هفته اخیر بهترین عملکرد را از این حیث داشته است.
آبی پوشان فوتبال تبریز هم اکنون در حالی با کسب 20 امتیاز از 13بازی و تفاضل گل 3+ ، بالاتر از سپاهان در جایگاه ششم جدول لیگ برتر قرار دارند که فصل گذشته در پایان هفته سیزدهم با 11 امتیاز و تفاضل گل 8- در جایگاه چهاردهم بودند.
شاگردان فراز کمالوند، تمرینات خود را از روز پنج شنبه هفته جاری – 12 آذر – پی می گیرند و خود را برای دیدار 23 آذر ماه با پرسپولیس در تهران ، در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر آماده می کنند.

تهیه شده : واحد آمار و اطلاعات روابط عمومی باشگاه گسترش فولاد تبریز

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!