پرسپولیس – گسترش فولاد؛ ماراتن انگیزه برای سبقت

گسترش فولاد در پنج بازی اخیر موفق به کسب 8 امتیاز شده که در مقایسه با سایر تیم ها عملکرد قابل قبولی در امتیاز گیری محسوب می شود.  
در سوی دیگر میدان ، پرسپولیس رفته رفته خود را به صدر جدول نزدیک می کند و در پنج بازی اخیر 11 امتیاز کسب کرده تا سختی کار را برای شاگردان کمالوند نشان دهند.
گسترش فولاد چهار بار در درقابت های لیگ برتر و 2 بار در فینال جام حذفی به مصاف پرسپولیس رفته است . این تیم در لیگ برتر تنها یک بار مقابل پرسپولیس شکست خورده که مربوط به اولین فصل حضور گسترش فولاد در رقابت های لیگ برتر است.گسترش فولاد با هدایت کمالوند عملکرد قابل قبولی داشته، بطوریکه در بازی رفت شاگردان این مربی ، در حالی که دو گل از پرسپولیس عقب بودند توانستند میزبان را متوقف کنند. در بازی برگشت نیز در تبریز که تنها مصاف مربیان فعلی دو تیم به حساب می آید، گسترش فولاد با دو گل از سد پرسپولیس گذشت.
بازی امروز پرسپولیس تهران و گسترش فولاد تبریز، از این جهت حساس و تماشایی خواهد بود که هردو تیم در ضد حملات بسیار موفق و خطرناک هستند. گسترش فولاد با حضور بازیکنانی سرعتی از جمله شجاعیان، گودرزی، درویشی و ابراهیمی می تواند برای هر تیمی دردسر ساز باشد.
گسترش فولاد تاکنون در این فصل در پیروزی مقابل تیم های تهرانی از اقبال کافی برخوردار نبوده است و از این حیث انگیزه بالایی در میان بازیکنان این تیم برای کسب اولین پیروزی مقابل تیم پرآوازه پرسپولیس مشاهده می شود. با این وجود گسترش فولاد در تهران مقابل هیچ تیمی گل دریافت نکرده است تا همچنان بارقه هایی از امید در این خصوص برای شکستن این طلسم در فصل جاری موجود باشد.  خط دفاعی آبی پوشان تبریز یکی از سه خطوط دفاعی برتر لیگ، تا هفته چهاردهم بوده است، در این بازی نیز انگیزه بسیاری دارند تا دروازه خود را بسته نگه دارند.
گفتنی ست، دیدار تیم های پرسپولیس تهران و گسترش فولاد تبریز- دوشنبه ساعت 16:20 در ورزشگاه آزادی برگزار می شود و تورج حق وردی قضاوت این دیدار را به همراه خواهد داشت.
تهیه شده: واحد آمار و اطلاعات روابط عمومی باشگاه گسترش فولاد تبریز

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!