جدول امتیازات
رتبه تیم بازی امتیاز
1 پرسپولیس 30 67
2 استقلال 30 53
3 فولاد 30 51
4 تراکتور 30 50
5 سپاهان 30 49
6 شهر خودرو 30 46
7 صنعت نفت آبادان 30 41
8 نفت‌ مسجدسلیمان 30 38
9 نساجی مازندران 30 38
10 گل گهرسیرجان 30 33
11 ماشین‌سازی‌تبریز 30 31
12 ذوب آهن 30 30
13 پیکان 30 29
14 سایپا 30 29
15 پارس جنوبی جم 30 27
16 شاهین شهرداری‌بوشهر 30 22
مشاهده کامل جدول
تبلیغات
بازی گذشته
استادیوم اختصاصی
پنجشنبه 30 مرداد 1399
ساعت : 20:45
ماشین سازی
صنعت نفت
 
 
1
:
0


بازی پیش رو
ساعت :
- روز
: - ساعت
:- دقیقه
:- ثانیه
نظرسنجی
پیش بینی نتیجه بازی نفت‌ مسجدسلیمان - ماشین‌سازی‌تبریز
برد ماشین سازی16 (84%)
تساوی2 (11%)
برد نفت مسجد سلیمان1 (5%)
کمالوند: رفاقت مانع از ایجاد حاشیه در دربی تبریز می شود 1394-10-10 | 11:01

سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز گفت: اگر به تاریخ دربی های تبریز نگاه کنید متوجه می شوید کمترین اخراج، اخطار، درگیری و دعوا مربوط به این مسابقه بوده است. روز جمعه هم هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

دربی تبریز همواره حساسیت خاص خود را دارد. روز جمعه این هفته بار دیگر قرمز و آبی های دیار ستارخان رودرروی هم می ایستند و با توجه به شرایط دو تیم، انتظار بازی زیبایی می رود.
فراز کمالوند در آستانه این بازی مهم، درباره ناکامی های اخیر تیمش، دیدار با تراکتورسازی در دربی تبریز و برخی حواشی صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:
بعد از سه هفته بدشانسی شرایط تیم تان چطور است؟
جای نگرانی نیست. ما نیم فصل اول هم از سه مسابقه با سایپا، تراکتورسازی و صبا دو امتیاز گرفتیم اما آرام آرام تیم مان روی غلتک افتاد. آدم زمانی باید نگران شود که تیمش بد بازی کند اما همه این بدشانسی است و قطعا در جایی تمام می شود. حالا این بدشانسی های ما از بازی با پرسپولیس شروع شده ولی شک ندارم با حضور بازیکنان باتجربه خیلی سریع به شرایط عادی برمیگردیم.
چند روز دیگر لیگ تعطیل می شود. این تعطیلی ضربه نمی زند.
عقیده دارم لیگ در بهترین زمان ممکن که تعطیل می شود در این تعطیلات با اردو و بازیهای تدارکاتی که انجام میدهیم زمان مناسبی خواهیم داشت تا ریکاوری انجام دهیم.
بعد از بازی گسترش فولاد مقابل سایپا مدیرعامل باشگاه شما اعلام کرد تیم تان تاوان بازیکن دادن به تراکتورسازی را داده است. آیا به این موضوع اعتقاد دارید؟
آقای سمندر مدیرعامل باشگاه است و خط و مشی باشگاه را تعیین می کند. ما از او حرف شنوی کامل داریم اما ماجرای مهدی کیانی یک داستان خاص داشت. مهدی 6،7 سال بازیکن تراکتورسازی بود و یک نیم فصل برای تیم ما بازی کرد. ما درباره او دو بحث داشتیم. یکی بحث هواداران تراکتورسازی و دیگری بحث خود مهدی کیانی. من با او صحبت کردم و فهمیدم دوست دارد به تراکتورسازی برگردد. از سوی دیگر دوست نداشتیم هواداران تیم تراکتورسازی از ما مکدر شوند. می دانم که در فوتبال حرفه ای این صحبت ها معنایی ندارد اما در فوتبال تبریز احساس به حرفه ای گری غلبه می کند. در این شرایط تصمیم گرفتیم به تیم اول شهرمان یعنی تراکتورسازی کمک کنیم.
با همه اینها آیا واقعا فکر می کنید جدایی کیانی به گسترش فولاد ضربه نمی زند؟
قطعا ضربه می زند ولی حالا که این اتفاق افتاده ما دیگر نباید خودمان را در این مساله غرق کنیم. بازیکنان جوان و خوبی مثل امیرحسین کریمی را داریم که تشنه بازی کردن هستند. قطعا این نفرات خودشان را به تیم تحمیل می کنند و نمی گذارند جای خالی مهدی کیانی احساس شود.
کیانی دیروز در مصاحبه ای نسبت به شما ابراز لطف و اعلام کرد برای کمالوند تاج گل می برم.
مهدی به من لطف دارد. وقتی که 18،19 ساله بود او را از امیدهای صبا باتری به تراکتورسازی آوردم و خوشحالم که این قدر رشد و مدارج ترقی را سپری کرد. کیانی خودش گل است و احتیاجی نیست برای من گل بیاورد. چیزی که برای من در بازی روز جمعه اهمیت دارد یک فوتبال تماشایی است.
به دربی تبریز اشاره کردید. چه هدفی در این مسابقه دارید.
مردم آذربایجان مردمی باشرف و باغیرت هستند و همین مساله انتظارات را از دربی تبریز بالا می برد. ما باید در بازی آینده طوری کار کنیم که فوتبال پاک و آبرومند تبریز را نشان دهیم. به طوری که با انجام بازی تماشاگرپسند هواداران لذت ببرند.
فکر می کنید برخورد هواداران تراکتورسازی با شما چطور خواهد بود؟
رابطه من و این هواداران همیشه بسیار تنگاتنگ بوده است. همواره از فوتبال آذربایجان دفاع کرده ام و وظیفه ام بوده به واسطه این ارتباط خوب برای هواداران تراکتورسازی گل ببرم. از طرف دیگر خوشحالم که بار دیگر فرصت حضور در ورزشگاه یادگار امام(ره) نصیبم خواهد شد. من خاطرات خوبی با تراکتورسازی دارم. به هر حال با این تیم به فوتبال ایران معرفی شدم و همیشه بحث تراکتورسازی برای من یک موضوع ویژه است.
با این شرایط به پیروزی تیم تان هم فکر می کنید؟
صد درصد همین طور است. اینها را گفتم تا بدانید دربی تبریز یکی از کم حاشیه ترین دربی های ایران خواهد بود. ولی در بحث فوتبال هر دو تیم برای موفقیت تلاش می کنند و هر تیمی که حقش پیروزی باشد سه امتیاز را کسب می کند.
یعنی حضور بازیکنان سابق دو تیم در تیم رقیب حاشیه ای ایجاد نمی کند؟
ابدا این طور نیست. اگر به تاریخ دربی های تبریز نگاه کنید متوجه می شوید کمترین اخراج، اخطار، درگیری و دعوا مربوط به این مسابقه بوده است. روز جمعه هم هیچ اتفاقی رخ نمی دهد چون بازیکنان دو تیم با هم رفیق هستند و این رفاقت اجازه ایجاد حاشیه را نخواهد داد.
موضوع دیگر به بحث حضورشما و امیر قلعه نویی روی نیمکت دو تیم تبریزی بر می گردد. بعد از مدت ها به نظر می رسد رابطه سرمربیان این دو تیم با هم بسیار خوب است.
من و امیر ارتباط بسیار تنگاتنگ با هم داریم. او همیشه نسبت به من لطف داشته و این رابطه دوطرفه در راستای سربلندی فوتبال آذربایجان خواهد بود. انشاالله بتوانیم به فوتبال این خطه خدمت کنیم.

منبع:کاپ

عملیات
کلوب
ارسال نظر