جدول امتیازات
رتبه تیم بازی امتیاز
1 پرسپولیس 30 67
2 استقلال 30 53
3 فولاد 30 51
4 تراکتور 30 50
5 سپاهان 30 49
6 شهر خودرو 30 46
7 صنعت نفت آبادان 30 41
8 نفت‌ مسجدسلیمان 30 38
9 نساجی مازندران 30 38
10 گل گهرسیرجان 30 33
11 ماشین‌سازی‌تبریز 30 31
12 ذوب آهن 30 30
13 پیکان 30 29
14 سایپا 30 29
15 پارس جنوبی جم 30 27
16 شاهین شهرداری‌بوشهر 30 22
مشاهده کامل جدول
تبلیغات
بازی گذشته
استادیوم اختصاصی
پنجشنبه 30 مرداد 1399
ساعت : 20:45
ماشین سازی
صنعت نفت
 
 
1
:
0


بازی پیش رو
ساعت :
- روز
: - ساعت
:- دقیقه
:- ثانیه
نظرسنجی
پیش بینی نتیجه بازی نفت‌ مسجدسلیمان - ماشین‌سازی‌تبریز
برد ماشین سازی15 (83%)
تساوی2 (11%)
برد نفت مسجد سلیمان1 (6%)
معرفی استادیوم 1395-05-27

معرفی استادیوم اختصاصی باشگاه گسترش فولاد تبریز

 

باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد در سال 87 با هدف ترویج و ترغیب جوانان و علاقمندان به امر ورزش و توسعه ورزش استان در رشته های مختلف ورزشی و انجام فعالیت های فرهنگی با سرمایه گذاری شرکت «دَریک» تشکیل و شروع به فعالیت نمود.
شروع فعالیت این باشگاه در رشته های فوتبال و فوتسال، والیبال نشسته، بدمینتون، تکواندو و ورزش های سه گانه در رده های سنی بزرگسالان، امید، جوانان و نوجوانان آغاز گردید که توانست طی مدت فعالیت ورزشی خود عناوین مختلف قهرمانی استانی، کشوری و جهانی را کسب نماید.
این باشگاه در سال 91 با توجه به سیاست بومی گرائی خود و توسعه ورزش استان و استفاده از تمام ظرفیت های بومی در فصل 92-91 رقابت های لیگ دسته یک باشگاه های کشور با چهره ای کاملاً بومی در راس کادر فنی و بازیکنان پا به عرصه رقابت ها گذاشت و توانست با هدایت رسول خطیبی و بازیکنان بومی عنوان قهرمانی نیم فصل و تیم بدون شکست هر دو گروه جام آزادگان را از آن خود کند.

استادیوم اختصاصی گسترش فولاد تبریز

اولین قدم برای رسیدن به توسعه پایدار بستر سازی است، بستری که ماندگاری در کاربری و زمینه های تسهیل را فراهم کند. مسلم است که ورزش بیش از بسیاری از رویکردهای انسانی -اجتماعی از کمبود بسترهای پایدار رنج برده است. متصدیان و مدیران همواره سرمایه گذاری روی نیروی انسانی را در سنین کم اولین قدم برای حصول به موفقیت های ورزشی می دانند. اما در طول سال های متمادی گذشته مشخص شد که این تنها بدون بسترهای فیزیکی و فنی میسر نخواهد بود.
از این رو این مجموعه مصمم شد تا رسالت توسعه اماکن ورزشی را به همراه سرمایه گذاری روی نیروی انسانی در دستور کار خود قرار دهد و قدم به قدم و با در نظر گرفتن میزان رویکرد علاقه مندان و ورزشکاران و بر اساس تعریف نیازهای حرفه ای در رشته فوتبال به تجهیز و فراهم آوری کامل برای بهره برداری از یک استادیوم فوتبال بپردازد.
استادیوم اختصاصی باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز در اواخر سال 1389 در مساحت بالغ به پنج هکتار واقع در خیابان دیزل آباد، روبروی شرکت کبریت سازی تبریز، جاده صنعت در شرکت بنیان دیزل تبریز کلنگ زنی شد.
فاز اول این مجموعه با گنجایش 2000 صندلی ویژه تماشاگران، زمین چمن جهت برگزاری مسابقات، رختکن و اتاق داوران و پزشکان به بهره برداری رسید.
در مورخه 2/4/90 طی یک برنامه مدون، فاز دوم استادیوم اختصاصی خود را مطابق با استانداردهای بین المللی آغاز نمود.
و این فاز با بهینه سازی زمین چمن آغاز گردید که برای اولین بار در استان آذربایجان شرقی سیستم زه کشی و آبیاری اتوماتیک توسط متخصصان بومی استان در این استادیوم به اجرا در آمد.
در این مجموعه علاوه بر زمین چمن شماره یک که مخصوص برگزاری مسابقات رسمی می باشد زمین چمن شماره 2 جهت تمرینات شامل دو رختکن به ابعاد هر کدام 75 متر مربع، سرویس های بهداشتی و آبخوری با فنس کشی مدرن و خزانه چمن به بهره برداری رسید.
ظرفیت جایگاه ویژه تماشاگران از 2000 نفر به 7000 نفر افزایش یافت که این تعداد صندلی در فاز سوم توسعه استادیوم گسترش فولاد تبریز به 12000 صندلی افزایش خواهد یافت.

ساختمان VIP

از نکات جالب توجه این مجموعه ساختمان VIP می باشد که در مساحتی به متراژ 400 متر مربع در دو طبقه با طراحی زیبای داخلی و نمای کامپوزیتی مطابق با آخرین متد روز و برگرفته شده از نمونه های استاندارد ساخته شده است.
طبقه همکف این ساختمان دارای دو رختکن ویژه تیم های میزبان و میهمان که با سرویس های بهداشتی و دوش حمام مجهز شده است اتاق ویژه داوران و اتاق پزشکان با تجهیزات کامل از ویژگی های بارز این ساختمان به شمار می رود.
طبقه اول شامل اتاق فرمان، مدیریت و جایگاه مخصوص میهمانان ویژه که اشراف بصری کاملی را به آنچه در زمین مسابقه می گذرد دارا خواهد بود.
طبقه دوم این مجموعه شامل اتاق ویژه تصویربرداران، اتاق تست دوپینگ، اتاق ناظر داوری، نمازخانه، اتاق گزارشگر تلویزیونی و رادیویی، اتاق ویژه خبرنگاران و رسانه ها (و سالن کنفرانس مطبوعاتی) می باشد که با امکانات منحصر به فرد و طراحی زیبای خود طبقه دوم این مجموعه را به حد استانداردهای بین المللی نزدیک ساخته است.
با توجه به مجاورت مجموعه ورزشی گسترش فولاد تبریز با شرکت بنیان دیزل که از زیر مجموعه های شرکت توسعه سرمایه گذاری دریک می باشد این استادیوم با جاده اختصاصی و استفاده از ورودی و خروجی مجزا و با حصار کشی بتنی از کارخانه بنیان دیزل کاملا تفکیک شده است.
با توجه به بهره برداری کامل فاز دوم استادیوم اختصاصی گسترش فولاد تبریز در سال 1391 و بهره برداری همزمان برای مسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور، فاز سوم و تکمیلی این مجموعه با چشم انداز توسعه امکانات ورزشی و با اهداف ذیل در آینده به بهره برداری خواهد رسید؛

- طراحی و ساخت پارکینگ و جاده اختصاصی ویژه ورود و خروج تیم های میهمان و میزبان و داوران و میهمانان ویژه
- ساخت پارکینگ جهت تماشاگران فهیم و خونگرم استان آذربایجان شرقی (بومی)
- ساخت سکوهای ویژه تماشاگران جهت زمین چمن شماره 2 با ظرفیت بالغ بر 1500 نفر
- ایجاد بوفه جهت رفاه هواداران و تماشاگران
- ساخت سردرب مجهز با نام و آرم باشگاه مطابق با استانداردهای طراحی پیشرفته
- تامین سیستم روشنایی در چهار نقطه زمین چمن در چهار لایت کاور بر اساس استانداردهای AFC
- سیستم روشنایی کل مجموعه با آخرین فن آوری های نوین
- طراحی و ساخت چمن مصنوعی
- طراحی و ساخت ساختمان اداری، استخر و سونا، سالن فوتسال، مهمانسرا، سالن بدنسازی از اهم دیگر برنامه های آتی باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز می باشد.

امید است اینگونه سرمایه گذاری های صورت گرفته در توسط بخش خصوصی، سبب آینده ای پر افتخارتر در ورزش استان آذربایجان شرقی شود و این میسر نخواهد شد مگر با همدلی و توجه معنوی مردم فهیم، مهربان و مدیران تلاشگر استان.